Aktualności2021-09-22T22:01:55+02:00

AKTUALNOŚCI

16 września 2021

Spotkanie z finalistką MasterChefa

16 września gościliśmy finalistkę 9 edycji programu MasterChef Panią Sylwię Garską-Chmarycz, autorką książki kulinarnej „Smaczne garnki”.

Dziękujemy serdecznie Pani Sylwii i przybyłym gościom za miłe spotkanie!

15 września 2021

„NASZA GMINA CZYTA DZIECIOM”

15 września rozpoczęła się XII edycja projektu „Nasza Gmina Czyta Dzieciom”. Pierwsze spotkanie należało do klasy 3a ZSP w Choczewie i Wójta Gminy Choczewo Pana Wiesława Gębki, który przeczytał swoim słuchaczom ciekawe i pouczające opowiadania. Dziękujemy!!

„SIEĆ NA KULTURĘ”

Od 20 września będziemy realizować projekt „Sieć na Kulturę”, w ramach którego 6-ro dzieci weźmie udział w kursie projektowania graficznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych.

30 sierpnia 2021

GOŚĆ – POZYTYWNIE ZAKRĘCONY

30 sierpnia odwiedził nas ciekawy gość: Pan Daniel Kocuj, pozytywnie zakręcony pasjonat dwóch kółek, który przejechał na własnoręcznie wykonanym rowerze z Sydney w Australii do Szczecina. Swoją wyprawę opisał w książce „Bike’owa podróż. Z Sydney do Szczecina cz. 1”. Książkę tę będzie można wkrótce wypożyczyć w naszej bibliotece, do czego zachęcamy. A Panu Danielowi dziękujemy za sympatyczną wizytę.

Zapraszamy na korepetycje

2 września 2021

„Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej – Narodowe Czytanie w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece im. S. Żeromskiego w Choczewie.

22 sierpnia 2021

Korona Północy Polski zawitała do Stilo!
To pierwszy raz, kiedy zawody z tego cyklu nordicowo-biegowego odbyły się w Gminie Choczewo. Dokładniej miejscem zmagań były zapierające dech w piersiach lasy miejscowości Stilo, która znana jest przede wszystkim z górującej nad krajobrazem latarni morskiej. Zawodnicy dopisali, pogoda zrobiła się iście plażowa, a takie połączenie musiało oznaczać udaną imprezę.
Impreza odbyła się pod patronatem Original Nordic Walking Federation i Marko Kantanevy – twórcy nordic walking. Organizatorami byli Gmina Choczewo, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka im. Stefana Żeromskiego w Choczewie wraz z The North Event i Nordic Walking Poland.

19 sierpnia 2021

Warsztaty malarskie w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Choczewie prowadzone przez Państwa Annę i Andrzeja Antowskich.

Zapraszamy na warsztaty

14 sierpnia 2021

Krótkie wspomnienie sobotniego wieczoru z „Upiorem”:

https://www.facebook.com/GOKIB.Choczewo/videos/1970831383081831

14 sierpnia 2021

„Upiór w operze” w Pałacu w Jackowie wykonany przez „Kwartet Opera” oraz solistów z Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

5 sierpnia 2021

5 sierpnia pasjonaci mowy wiązanej spotkali się u nas na czwartkowym wieczorku z poezją „Norwid 1821-2021”. Zaprezentowane zostały utwory Cypriana Kamila Norwida, a przeczytali je Pan Jerzy Żuczek, Pani Teresa Wierska i Pan Krzysztof Łasiński. Była również możliwość podzielenia się własnymi lub ulubionymi utworami poetyckimi. Wysłuchaliśmy więc wierszy Pani Teresy, Pana Krzysztofa i seniorki Marty oraz ulubionego utworu K.K. Baczyńskiego w wykonaniu Pani Katarzyny. Dziękujemy za miłe spotkanie. Mamy nadzieję, że jesienią zobaczymy się ponownie.

Terminal Academica

Z przyjemnością informujemy, iż w naszej czytelni pojawił się terminal Academica. Jest to darmowa wypożyczalnia międzybiblioteczna umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej.
Więcej na ten temat tutaj: https://academica.edu.pl/help
Serdecznie zachęcamy do korzystania!

 

23 lipca 2021

Festyn letni dla dzieci, zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Choczewie, Sołectwo Choczewo, Polskie Elektrownie Jądrowe i Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Choczewie.

10 lipca 2021

Bieg Pamięci „Tropem Wyklętych, Maks i Aldona”

18-19 czerwca 2021

MOTOROCK – VI Spotkanie Miłośników Starych Ciągników

11 czerwca 2021

Koncert „Od nocy do nocy” Joanny Aleksandrowicz

1006, 2021

Od nocy do nocy

Serdecznie zapraszamy na koncert Joanny Aleksandrowicz pod nazwą „Od nocy do nocy”! […]

2801, 2021

Latarnik

„Latarnik” – Damian Łozicki opowiada o pracy latarnika.Zapraszamy! […]

2801, 2021

Recytacje w klimacie cz. III

W setną rocznicę urodzin wielkiego poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Recytacje w klimacie”. Dziś prezentujemy część III, ostatnią. […]

2801, 2021

Recytacje w klimacie cz. II

W setną rocznicę urodzin wielkiego poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Recytacje w klimacie”, część II. […]

2801, 2021

Recytacje w klimacie

W setną rocznicę urodzin wielkiego poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Recytacje w klimacie”. […]

Go to Top